TADY najdete můj druhý blog, kde píšu knihu.
Jste tu poprvé? TADY

Květen 2013

Hudba aneb život bez tónů

31. května 2013 v 19:32 | E |  Myšlenky
Ahoj!
Dneska mě napadlo, jaké by to asi bylo BEZ HUDBY. Žádné zvuky, žádné tóny, nic.
Dokážete si např. představit, že ve filmu by nebyla ani jedniná písnička? V hrůzostrašných okamžicích bychom přece netrnuli hrůzou tak, jako trneme, když nám do toho hraje hrůzostrašná hudba.
Při romantických chvílích by nezněla žádná líbezná pomalá hudba.
Při nějaké napínavé akci by také bylo ticho.
Myslím, že ty filmy by už nebyly tak oblíbené, jako jsou.
Když máte dobrou náladu, pustíte si něco veselého, tancujete a zpíváte si s tím.
Když jste smutní. Pustíte si něco veselého a doufáte, že vás to rozveselí.

Závěr: Svět bez hudby je jako vernisáž bez obrazů.

Doporučuji, pokud máte rádi JAZZ, jako já. (6. minuta - pěkné :) )

Umění aneb jak blázen E k němu vůbec přišel

29. května 2013 v 17:54 | E |  Myšlenky
Zdravím!
Mám úžasné zprávy!
Já a moje kamarádka jsme se rozhodly, že od příšltího roku budeme chodit na dramaťák - literárně dramatický obor.
Teď nemám zrovna mnoho času a tak nenapíšu více... i když se nic moc k tomu napsat nedá. Teď stačí už jen udělat přijímačky a jsme tam! Vždycky mě bavilo herectví a mojí kamarádku taky, takže jsme nadšené. Snad ty zkoušky uděláme!
Už se těším!

Vegetariánství aneb stop masu

27. května 2013 v 19:31 | E |  Myšlenky
Zdravím!
Dneska se chci věnovat vegetariánství.

Vegetariánství

Já osobně jsem už párkrát uvažovala o tom, že bych se stala vegetariánem, ale pak jsem si představila, že bych už NIKDY nejedla maso. Já teda maso moc nejím. Jím pouze kuřecí a ryby. A pak si také říkám, že mé tělo přece potřebuje jednou za čas maso! Opravdu ho ale nejím moc často. Teď když o tom tak přemýšlím, JÍM maso celkem často. Je přece přidáváno do rizota, těstovin, polévek a do mnoha dalších jídel. Víte co? Možná to skusím. Nevím, jak dlouho vydržím maso nejíst, ale to je celkem fuk. Myslím při jídle - i když bych neměla - na ta zvířata, která trpěla a umřela proto, abychom je surově pekli...krájeli...žvýkali. Já nevím. Možná to teda skusím, ale radši nic neslibuji.
Jak jste na tom s vegetariánstvím vy?

Nový vzhled aneb menší tvoření

26. května 2013 v 18:00 | E |  To, co jinam nejde
Zdravím!
Dneska mě napadlo, že bych mohla udělat nějaký nový design. To, co je tu nyní si ale zapíšu, abych to mohla obnovit. Anebo obnovím šablonu, ale na tom nyní nesejde. Zkusím něco vyrobit.

Pokud jste sem právě přišli a vypádá to tu strašně, prosím, nelekejte se. PROBÍHAJÍ ÚPRAVY!


Barevný svět aneb z pohledu psa

25. května 2013 v 19:37 | E |  Úvahy
Zdravím!
Koukala jsem se kolem sebe a pak jsem si uvědomila, kolik barev okolo nás je.

Barevný svět

Ano. Všude kolem jsou barvy a my si to ani neuvědomujeme. Zkuste se teď podívat okolo sebe a představte si, že všechno je v odstínech šedi. Zkrátka černobílý svět. Západ slunce bychom viděli jako skoro bílý kotouč, který obklopuje šedá, která stále tmavne. Vymalovávali bychom si šedými barvami a všechno by bylo depresivně šedé a černé. Sem tam možná nějaká bílá. Opravdu jsem moc ráda, že vidíme barevně. Většina ras psů ale vidí černobíle. Jen pár ras - většinou takoví ti malí pejsci - vidí barevně. A přesto i ti, co vidí černobíle dokážou v člověku najít to rué srdce, pro které dýchají a pro které žijí. Dokáži v člověku najít to světlé místo. To neumí ani někteří lidé.
Úvaha: Možná, že nás všechny ty barvy "oslepily".

Každý má své slunce aneb jak já našla to své

25. května 2013 v 10:07 | E |  Úvahy
Zdravím!
Dnes se chci věnovat tématu NAŠE SLUNCE ŽIVOTA nebo SLUNCE NAŠEHO ŽIVOTA, ale to nechme plavat.

Moje sluníčko

Mým sluncem je můj pejsek. Mám ho už skoro 6 let a za tu dobu mi opravdu přirostl k srdci. Mám ho ráda a nemine den, kdybych se s ním nepomazlila nebo si s ním nehrála. Teď zrovna na mě kouká, jak jím rohlík se sýrem. Samozřejmě už byl obdařen. Můj pes je pro mě jako dítě/bratr/kamarád. Je to ale hrozný moula, protože dělá samé hlouposti. Velmi často v něm vydím člověka. Nevadí mi, že nemluví. Mežná je to tak lepší, protože na jeho tváři je výraz, jako kdyby mi rozuměl. A podle toho poznám, že mě zná, rozumí mi a že pro něj nejsem jen poskytovatel žrádla.
Jak jste na tom vy se svým sluníčkem?
Úvaha: Každý má svéslunce života, které je zrojem jeho energie.

Roční období aneb (ne)jsem vybíravá

24. května 2013 v 16:51 | E |  Úvahy
Ahoj!
V tomto článku se chci věnovat tématu ročních období.

Roční období

Jaro - Mám ho velice ráda. Je to až neuvěřitelné, jakou energii vám po dlouhé a vyčerpávající zimě dodá jediný paprsek!
Léto - Hyc. Miluji hyc. To slunce, to teplo, tu vodu, to volno.
Podzim - Období, kdy je planeta nejvíce barevná. (Samozřejmě tam, kde my žijeme. Jinde to je jinak.)
Zima - Zimní radovánky = super. Chcete chodit po vodě? Proč ne? Stačí najít zamrzlý rybník, nebo nějakou závěj. POZOR! VAROVÁNÍ! Nezapadněte!
Úvaha: Každé roční období má něco do sebe. (Hlasujte v anketě.)

Co mi dneska běží hlavou aneb překvapení

24. května 2013 v 16:29 | E |  Myšlenky
Zdravím vás!
Před pár dny jsem se dozvěděla, že pojedu na dovolenou do Itálie! Tenhle rok jsem nikam letět/jet neměla, ale najednou BUM! Díky Bohu. Už jsem byla 3 krát v zahraničí, když nepočítám sousední státy. Jednou v Evropě a dvakrát v Asii ve stejném státě, ale na jiném místě. A teď zase do Evropy. V Itálii jsem nebyla, ale je to asi nejpřijatelnější možnost - ne letecky, není to stát, kde je všechno drahé, je to fajn stát. Pojedu se svým taťkou a pojedeme autem. Je to asi 8-10 hodin - teď nevím přesněji. Což ujde. + Chystám takový malý plán, jak si pobyt ještě zpříjemnit, ale to sem psát nebudu.
Takže tohle se mi teď honí hlavou.


Jsem snílek aneb moje úvahy

24. května 2013 v 16:07 | E |  Úvahy
Ahoj!
Dneska mám náročný den. Proč? To nechme plavat. :)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dnes je tu totiž především můj první článek na téma MOJE ÚVAHY.
Chci se věnovat tématu ráno.

Ráno

Bydlím v panelánku, ale můj sen vždycky byl bydlet ve vlastním domečku. Můj sen je, že mě ráno probudí zpěv ptáků a šimrání slunečních paprsků. Že vztanu a rozhrnu závěsy a oslepí mě velké množství světla. Vyjdu na balkón a chvilku budu číst. Pak seběhnu dolů a nasnídám se. Zbytek dne v tomto článku nehraje roli, protože jde o ráno. Já vím, je to moc poetické a téměř neskutečné. Ale až mě - podle článků - více poznáte, budete vědět, že jsem snílek a stát nohama na zemi je pro mě něco jako kdyby jste se pokoušeli o to, aby vám narostla křídla. Pokoušet se o to můžu, ale nikdy neuspěji. Jsem za to ale ráda. Svět podle mě potřebuje snílky, kteří se o své sny podělí a podle těch snů ti úžasní vědci sestrojí něco, co se tomu podobá a pak to bodou stále zdokonalovat.
Úvaha: Snílci pomáhají lidstvu v pokroku.

Salut!

23. května 2013 v 17:52 | E
Je m´appelle E ici.
Na tuto webovou stránku mám v úmyslu psát své úvahy, své myšlenky a ostatní věci, co mi právě běží hlavou. Snad se vám tu bude líbit a napíšete nějaký pěkný komentář. Ráda vám ho oplatím. A
Tento blog byl založen za účelem, kterému nerozumím pořádně ani já, autorka. Budu si tady říkat E a to protože mám slabost pro jména na E a nechci si vybrat pouz jedno. Navíc oslovení E se mi líbí samo o sobě.
Design. Nechci slibovat, že si tady tenhle nechám. Nechci slibovat, že si udělám nový. Zkrátka nevím. Designy se budou měnit podle toho, na který budu mít náladu. Chci něco letního? Dám sem něco letního. A tak dále. (Příklady možná budoucích designů: letní, zimní, veselý, poetický...)
Obrázky, které tu uvidíte kopíruji vždy z Google.cz a některé jsem fotila já - v tomto případě bych to napsala.

Au revoire.