TADY najdete můj druhý blog, kde píšu knihu.
Jste tu poprvé? TADY

Červen 2013

Emotikony a srdíčka

10. června 2013 v 14:57 | E |  Úvahy

☺ ♥

Zdravím!
Dnes a denně každý z nás naráží na smajlíky a srdíčka. Co častěji? Řekla bych, že asi smajlíky. Jaký názor máte vy na tyto "pomůcky při psaní"?
Mně se docela líbí. Když čtu na webu nějakýž text a za ním je smajlík, zkrátka automaticky vidím člověka, který to píše a při tom se umívá. Je to fajn. Prostě mi to pomáhá číst ten text. Ten je potom takový živější. :)
Tady na blogu se jen snažím toho smajlíka za každou větou nenapsat, ale občas se prostě neubráním. :D
Teď jste si - pokud jste jako já - asi představili, jak se směji. :) A opravdu: JÁ SE USMÍVÁM! Jsem zrovna ve škole na kroužku a teď máme volno, takže tady sedím mezi lidma, zírám do obrazovky a umívám se na nějaký text. Je tohle normální? :)
A srdíčka? Nejčastěji určitě na blogu. Třeba je často bloggeři píší do volitelného boxu v menu, kam dávají obrázky různých skupin knížky a k nim napíší ♥.

Nejsem ani proti jednomu. Ale je jasné, že když je toho moc, tak se to špatně čte. :)

Romové

10. června 2013 v 14:17 | E |  To, co jinam nejde
Zdravím!
Dnes jsem se rozhodla, že napíšu článek na téma týdne. Navíc je to téma, na které mají různí lidé různé názory, takže se tím otevírá dobrá diskuse.

Můj názor

Já si myslím, že na tom nezáleží. Myslím barvu pleti a tak. Na této komunitě mi vedí jen jedna věc. Je to fakt, že většina - ne všichni - nepracuje. To mě opravdu vadí. Spíš by se měli snažit o lepší pověst své rasy. Potkala jsem se už s pár lidmi, kteří byli romské národnosti a byli naprosto normální. Byli to normální lidé, kteří bydlí jako my, žijí jako my a pracují jako my. Proti nim nic nemám. Ale opravdu je to hloupé, když se najde někdo, kdo prostě nepracuje.

Vím, že tento článek prostě není nijak dlouhý, ale nemám, co více bych k tomu chtěla napsat. Nemám náladu psát o tom, jak a kdy se dostali do Střední Evropy a zkrátka nic z dějin tohoto národa. Takže tímto bych pro dnešek skončila.
Budu ráda, když napíšete svůj názor.

E

Knižní recenze aneb moje názory

6. června 2013 v 18:24 | E |  Knižní recenze aneb moje názory
Zdravím!
Dneska jsem se rozhodla, že - i když se blog teprve rozjíždí - začnu takový malý projekt. V podstatě je to jen taková rubrika, ale nazvala jsem to projektem, protože je to protě něco na konkrétní téma. Nic extra. :P
Budou to KNIŽNÍ RECENZE!
Já budu psát články - recenze -, ve kterých zamýšlím hodnotit knihy, které už jsem četla. Dneska začnu s první recenzí a možná jich stihnu i víc! :)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Čarovný kámen Brisingamenu

Autor: Alan Garner
Nakladatelství: Albatros
Žánr: Fantazy
Počet stran: 236
Počet částí: 2
Počet kapitol: 22

Když jsem před pár lety tuhle knihu četla, moc se mi zalíbila. Po ná následuje ještě 2. díl (který jsem mimochodem četla jako první). Ten vám představím v dalším díle této rubriky. Vzhledem k tomu, že jsem to četla už před pár lety, tak se mi děj trochu ztrácí v mlze. Proto vám se opíši text ze zadní strany knihy, protože si toho opravdu moc nepamatuji.
"Pod prastarými pahorky v zapomenutém kraji Anglie spí chrabří rytíře, ve zbroji a s mléčně bílou klisnou po boku. V začarovaném spánku čekají na poslední rozhodující bitvu mezi dobrem a zlem. Až tento den nadejde, čaroděj Cadellin vzbudí rytíře pomocí čarovného kamene Brisingamenu, v němž se skrývá starobylá a mocná magie. Avšak čarovný kámen před staletími zmizel. Nebude-li nalezen, zlo se chopí moci a strach a nenávist budou vládnout našemu světu..."
Varuji: Není to taková pohádka, jak to možná vypadá! Prolévá se krev.
Této knize dávám z 5 možných hvězdiček hvězdičky 3.

Povodně

3. června 2013 v 14:41 | E |  To, co jinam nejde
Zdravím!
Tak, toto téma je zrovna velmi aktuální. Povodně už zasáhly snad celé ČR. Slyšela jsem ale, že Slovensko zasaženo nebylo. Každopádně už stihly zasáhnout i městečko, ve kterém bydlím. Náš potok a řeka jsou tak rozvodněné, že jejich okolí bylo uzavřeno a do této oblasti je nepovolený přístup. Naštěstí se povodně ještě moc nedostaly do obytných oblastí, takže zatím: UFF! Vody ale stále přibývá a brzo už bude na menším náměstí našeho městečka. Do kopce snad voda nepoteče, takže tohle náměstí i oblast, kdy bydlím já jsou zatím "v suchu". Opravdu stále prší. Navíc se o tom stále mluví. Např v televizi, ale také n internetu. Když jsem zapla internet a spustil se mi Seznam, v Novinkách bylo jako první asi co? Povodně. Na zbytek jsem se nedívala, ale možná se tam taky nějaké ty zprávy na tohle téma objevily. Já jsem se s povodněmi nikdy "osobně" nesetkala. Jsem za to ráda. Sice se řekne, že ČR je v pohodě, protože nám nehrozí: tsunami... Chtěla jsem toho napsat víc, ale vzpomínky na poslední léta mi to vyškrtly. Vždyť tornáda, zemětřesení a POVODNĚ už sem přece taky zavítaly.
Závěr 1:Nevím, ale ani ve vnitrozemí už to není tak bezpečné.
Závěr 2: Dávejte na sebe pozor! :)

Léto, kde jsi aneb déšť a nuda

1. června 2013 v 12:12 | E |  Myšlenky
Zdravím!
Dneska - ostatně jako včera, předevčírem a den před tím - prší. A já už toho mám tak akorád dost - a myslím, že určitě nejsem sama! Dneska je 1. červen a má být teplo asi tak 20°C minimálně. Jenže né! Ono bude i v ČERVNU pršet! Myslela jsem, že si v téhle době už budeme užívat slunce a těšit se na víkend, kdy je volno. NE! My tvrdneme doma, čučíme na TV nebo do počítače, čteme a vymýšlíme, co máme např. vyrobit, aby nám čas utekl a aby to neskončilo v koši. Nevím, jak vy, ale já chci teplo, slunce, léto... Když přijde tak dlouho, tak ať teda i v prosinci praží slunce! :)